Hippies forever

Make love, not war!!!

Novinky o hippies a všelijaké zajímavosti

Hippies překáží-šup s nimi na Hawai

Jde o původní kontinentální hippies nepohodlné vetrány z války ve Vietnamu. jejich milenky, manželky a další osoby svobodného myšlení v 60.letech minulého století demonstrují "příliš nahlas" za mír či svobodu. V USA se stávají nežádoucími osobami, přítěží politikům a tak je americká vláda "vystěhuje" na Hawai.

Dobrovolné stěhování

Jejich přesun z pohledu našince do ráje není nijak dramatický. Politici aby měli klid, "květinovým dětem" naslibují hory doly, vélné pěstování marihuany a nezasahování do jejich stylu života je samozřejmostí. Staší jen, když prý se "dobrovolně" rozhodnou emigrovat. V zásadě tedy do vyhnanství, do historicky posledního státu USA. Leckterý z amerických hippies unavený věčnými perzekucemi z mírových demonstracích a vězněním, nakonec souhlasí. Postupně celé skupinky odjíždí na "rajskou hawai."

Jako z Westernu

Oblast Puna leží na jihovýchodě Big islandu, největšího a nejvýchodnějšího ostrova Hawaiského souostroví. Od rodného kontinentu dělí zdejší hippies 3700km. Již v 70.letech tu funguje jejich silná komunita. nejvyhlášenější Hawaiské hippies, městečko Pahoa je vystavěno převážně z dřevěných patrových domečků jako vystřižených z amerických westernů. Jen s tím rozdílem, že září pestrými barvami. Fungují tu hospůdky, bary, čajovny, atd. Na některé Hippies je už ale i zdější maloměstský ruch příliš. Stěhují se pak do domků přímo na plážích nebo na farmy v blískosti pralesa.

Svoboda se hroutí

Od 70.let, kdy se hawai hippies nastěhovali má komunita rozličná privilegia vymykající se běžnému americkému standartu. Slíbenou marihuanu pěstuje opravdu legálně- a ve velkém. bezprostředně po příchodu hippies tu vznikají celé farmy, které se specializují na produkci konopí,potažmo marihuany a hašiše. Lidé zde tehdy měli z jediné sklizně na průměrné farmy až 300 000 dollarů (při dnešním kursů by šlo téměř o 5 milionů korun) vzpomíná místní hippie, dnes šedesátiletá výtvarnice Jessica z Puny. Ale jak už to bývá, u politických slibů, časem je volné pěstování marihuany stále ostřeji kritizováno. "Pořád to ale nikoho v zásadě nezajímalo, netolik, aby vládní úředníci konopí zakázali-tady na konci světa" pokračuje Jessica. Farmy prosperují dál. Problém nastane až v roce 1989, kdy opravdu dochází ke zpřísnění pěstování a užívání marihuany i přímo na Hawai.

Poslední komentáře
19.07.2015 02:21:09: antihippies překážejí- šup s nimi do vzdáleného nízkého astrálu!!!smileyneonacisté a islámský stát pře...
 
Don´t worry, be happy...